MŁODYCH RODZICÓW

Zajęcia odbywają się w małych grupach, w kameralnej, rodzinnej atmosferze,trwają pięć tygodni. Mamy czas żeby się poznać i zaprzyjaźnić, spokojnie porozmawiać o Waszych obawach, rozwiać wątpliwości, odpowiedzieć na trudne pytania, obalić mity, obniżyć poziom lęku.

Wyróżnia nas to, że w piętnastogodzinnym kursie, 5 godzin  to ćwiczenia prowadzone przez fizjoterapeutkę, certyfikowaną terapeutkę dna miednicy.

Mamy wygodną, przestronną, dobrze wyposażoną salę, jest idealny dojazd (tuż przy stacji metra Natolin).

Kontynuacją zajęć w szkole rodzenia jest Szkoła Rodzicielstwa, gdzie cyklicznie 1x w miesiącu odbywają się zajęcia instruktażu  wiązania chust prowadzony przez doradcę noszenia w chustach i nosidłach miękkich oraz nauka pierwszej pomocy w nagłych wypadkach u noworodka i niemowlęcia, którą prowadzą pediatryczni ratownicy medyczni (rzadka specjalność w Polsce).

ZESPÓŁ:

Jolanta Gozdecka

Dyplomowana położna od 2001 roku. Studia  magisterskie w Instytucie Studiów nad Rodziną z tytułem familiolog przy UKSW (2007 r.)

Licencjat położnictwa na WUM (2010r.)

Od 2001 roku pracuje w Szpitalu Specjalistycznym  św. Zofii w Warszawie, początkowo w  Bloku Porodowym  a obecnie w Oddziale Wcześniaków i Patologii Noworodka.

Wraz z mężem wychowuje 4 dzieci.

W szkole rodzenia „Natalia” precyzyjnie opisuje przebiegu porodu, wprowadza w tajniki rodzicielstwa, opowiada o  połogu od strony medycznej i psychologicznej.

Anna Mergner

Magister fizjoterapii (absolwentka 5 letnich studiów na AWF w Warszawie), terapeutka dna miednicy, fizjoterapeutka uroginekologiczna, terapeutka programu połogowego „Atrakcyjna Mama”, instruktorka szkół rodzenia (od 2011 roku). Prowadzi terapię dorosłych kobiet (przed ciążą, w ciąży, w połogu, w okresie okołomenopauzalnym).

Mężatka, mama Zosi. W „Natalii” prowadzi autorski, unikalny  program ćwiczeń przygotowujących do porodu i połogu z uwzględnieniem profilaktyki zaburzeń dna miednicy. To bezpłatne zajęcia sportowe dla Pań i Panów, Mam i Tatusiów, które w naszej szkole twają 5 godz. (w trakcie  piętnastogodzinnego kursu).

Elżbieta Szeliga

Pracuje od 35 lat jako fizjoterapeuta. To ogromna ilość doświadczenia, najprzeróżniejsze dzieci, różne problemy, wiele poszukiwań jak pomóc. Obecnie prowadzi rehabilitację dzieci i niemowląt w Centrum Zdrowia Madamed w Piasecznie.

Dyplomowany Terapeuta NDT Bobath, Instruktor Masażu Niemowląt, Doradca ClauWi.

W naszej szkole rodzenia prowadzi niezwykle praktyczny instruktaż nt. jak nie „zepsuć” dziecka :) z pokazem na fantomach.

Elżbieta Bartha

Absolwentka Wydziału Pielęgniarskiego Akademii Medycznej w Lublinie, Międzynarodowy Dyplomowany Konsultantem Laktacyjnym (IBCLC) od 2004 r.

W 2011 roku ukończyła Studia Podyplomowe na Wydziale Studiów nad Rodziną przy UKSW. Od blisko 30 lat wspiera mamy karmiące piersią oraz pracuje z rodzicami oczekującymi narodzin dziecka. Jest mężatką, mamą trójki dzieci, babcią.

W Szkole Młodych Rodziców Natalia zaraża rodziców entuzjazmem do karmienia naturalnego, dzieli się bogatym doświadczeniem w tym zakresie, opisuje blaski i cienie początków rodzicielstwa, uczy Tatusiów (i Mamy też ) kapieli i „obsługi” noworodka, dogląda całości.

Serdecznie zapraszamy.