CO ROBIMY

Wykłady  |  Ćwiczenia

CEL SZKOŁY RODZENIA

Tu nauczycie się jak świadomie, aktywnie i sprawnie „rozegrać” poród. Poznacie przebieg porodu od strony rodzącej kobiety, dowiecie się na czym polega rola męża w czasie porodu, poznacie sposoby pielęgnacji noworodka, opanujecie „sztukę” karmienia piersią a odbyte ćwiczenia pozwolą Wam zachować dobrą kondycję do końca... ciąży, porodu, połogu.

ZAPRASZAMY NA 15. GODZINNY KURS (WYKŁAD I GIMNASTYKA)

Zapewniamy ciekawy program zajęć, atrakcyjny przekaz, profesjonalną kadrę wykładowców, sympatyczną atmosferę, materiały, dyplomy ukończenia zajęć i mnóstwo niespodzianek

KIEDY PRZYJŚĆ NA ZAJĘCIA

Optymalny czas rozpoczęcia zajęć to ukończony przez Wasze dziecko 21 tydzień życia. Mile widziane jest zaświadczenie od lekarza ginekologa o możliwości wykonywania ćwiczeń gimnastycznych lub ich ograniczeniu. Nawet jeśli nie możesz wykonywać wszystkich ćwiczeń-przyjdź również, bo ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne tez warto poznać. Kiedy spodziewacie się kolejnego dziecka możecie uczestniczyć w samych ćwiczeniach.

PROF. WŁODZIMIERZ FIJAŁKOWSKI

Pierwsze szkoły rodzenia w Polsce zaczęły powstawać w latach 1956–1957.

Ich twórcą i animatorem był wybitny ginekolog położnik prof. Włodzimierz Fijałkowski (1917–2003). Był pracownikiem naukowym i dydaktycznym Akademii Medycznej w Łodzi.

Profesor Fijałkowski był człowiekiem niezwykle skromnym, otwartym, pogodnym o ujmującym spojrzeniu i ciepłym głosie. Żył mądrze, prosto i harmonijnie. Był ojcem czworga dzieci i dziadkiem ośmiorga wnucząt.

Wśród książek jego autorstwa należy wymienić przede wszystkim: „Rodzi się człowiek”, „Dar rodzenia”, „Ojcostwo na nowo odkryte”, „U progu rodzicielstwa”, „Ekologia rodziny”. Ostatnia książka Profesora to „Jestem od poczęcia. Pamiętnik dziecka w pierwszej fazie życia”.

Naukowa i dydaktyczna działalność Profesora zjednała mu powszechne uznanie. Najbardziej osobistą książka jest zawierająca jego życiowe credo „Moja droga do Prawdy”.